Брой прегледи на съдържанието : 1146072
Български (България)
УЧЕНИК ОТ МГ „АКАД. КИРИЛ ПОПОВ” Е СРЕД ДЕСЕТТЕ НАЙ-УСПЕЛИ МЛАДИ СПОРТНИ ТАЛАНТИ НА ГРАД ПЛОВДИВ ПДФ Печат Е-мейл
Сряда, 19 Декември 2018 20:45

Ученикът от 10 клас Никола Радков  бе класиран на 9-то място в класацията „Млади спортни таланти на град Пловдив 2018 г.“. Сред постиженията му тази година са златен, сребърен и бронзов медал от 2 световни и едно евроейско първенство.

На провелото се за първи път Европейско първенство по авиомоделен спорт за радиоуправляеми електропланери в гр. Дупница - България в периода 19 - 25.08.2018 г., националният отбор за младежи в състав:  Никола Радков от „Модел клуб-Пловдив“, Ивайло Димитров от Шумен и Младен Тотев от Казанлък, спечелиха шампионската титла и грабнаха златните медали, като оставиха след себе си отборите фаворити на Украйна и Германия.

Ученикът от МГ “Академик К. Попов“ Никола Радков се представи блестящо след 14 старта в редовната програма и 4 старта на финалите с конкуренцията на 26 състезателя от 11 страни, като Германия, Русия, Украйна, Словения, Хърватска, Франция, а силният вятър не попречи на Никола да заеме 6-то място в индивидуалното класиране.

На другите две големи състезания също не отстъпи на конкуренцията. В Полша на световното зарадиоуправляеми ракетопланери Никола се класира на  4-то място индивидуално и 2-ро  отборно. На световото първенство по безмоторни радиоуправляеми планери се класира на 8-мо място индивидуално и на 3-то отборно място.